Rozhovor

06.02.2024

Pro deník LaCultura.cz jsem měl tu čest udělat rozhovor. Přečtěte si jej!

UKÁZKA:

Spisovatel Martin Bahulík se narodil v krásném městě Rýmařov, v samém srdci podhůří Jeseníků. Velkou radostí pro něj představuje skládání básní a ještě více ho baví psát příběhy, ve kterých se rád toulá v oblíbeném středověku. Je rovněž vášnivým cestovatelem.

Co vás přivedlo k psaní a co vás inspirovalo k sepsání románu se středověkou tématikou?

K psaní mě přivedla pravděpodobně má představivost a láska k dobrodružství. Ve škole mě vždycky bavilo psát slohové práce. Středověk mám rád od malička. Kousek od mého města, kde jsem se narodil, je úžasný hrad Sovinec, kde jsem trávil a stále rád trávím spoustu času.
Kdo byl mou inspirací netuším. Musíte si uvědomit, že píšu už nějakých 30 let.
Začal jsem tvořit a psát už na základní škole, kdy jsem do malých deníčků psal různé příběhy a dával to babičce. Časem se z toho stala záliba a útěk od stresů moderní doby. Když se ponoříte s prsty na klávesnici do nového příběhu, zapomenete hned na všechny starosti…

Kdy ve svém nabitém dni usedáte ke psaní? Představuje pro vás psaní určitý druh relaxace?

Psaní je pro mě úžasná relaxace. Jako člověk, co neholduje alkoholu a různým diskotékám, mám času na psaní relativně dost. Umím si u psaní doplnit energii a když pak slyším, čtu nebo vidím nadšené reakce čtenářů, je to pohlazení po duši.

Všimla jsem si, že píšete i básně.

Neřekl bych básně. Jsou to takové přihlouplé veršovánky. Jednoduché rýmy a nic hlubšího. Ale je pravda, že čas od času si sám řeknu – tak toto se ti Marťo povedlo. Ale bývá to tak jednou, maximálně dvakrát za deset let.

Jaká je vaše spojitost s webem Knihomolove.cz?

Ten web jsem vytvořil a založil. Dávám na něj zajímavosti ze středověku a z mé tvůrčí práce. Je to v podstatě jediná možnost, jak si objednat mé knihy s podpisem a věnováním, pokud nechcete přijít na nějakou autogramiádu se mnou. Jsou tam fotky a videa z různých akcí, kde jsem byl a plno mých autorských textů. Prostě takové moje malé PR.

atd...