Cesta pomsty aneb vzpomínky na život

18.12.2023
Cesta pomsty
Cesta pomsty

Příběh muže čekajícího v cele smrti na svůj poslední den. Drsný středověk se prolíná v několika časových linkách, ve kterých bude mít opět hlavní úlohu známý kněz. Podaří se mu odhalit vraha mladé kuchařky a odvrátit tak trpký konec muže, kterému poskytl přístřeší? Nevšední styl vyprávění, střídání kruté minulosti s ještě krutější přítomností čtenáře dokonale pohltí. Oddejte se plně vyprávění muže v cele smrti a prožijte s ním jeho nevšední osudy, ve kterých se objeví opět známý kněz…

Napsáno v roce 2023. Kniha je ještě k dostání, pokud máte zájem o výtisk i s autogramem případně věnováním, kontaktujte mě.

KNIHU SI MŮŽETE ZAKOUPIT V TIŠTĚNÉ PODOBĚ ZA 229,- KČ NEBO ELEKTRONICKOU VERZI ZA 99,- KČ NA EMAILU: BAHULIK@CENTRUM.CZ. VĚNOVÁNÍ A PODPIS AUTORA SAMOZŘEJMOSTÍ.

Knihu s podpisem a věnováním si můžete objednat zde:

RECENZE VZPOMÍNKY NA ŽIVOT


Dobrý den, koupila jsem si ze zvědavosti vaši knihu a musím říct, že přes počáteční rozpaky způsobené středověkým násilím, jsem se kupodivu neodvážila od hlavního "antihrdiny" odloučit a knihu jsem přečetla na jeden zátah. Bylo to poutavé čtení a těším se na další knihu. S pozdravem, Iveta.

*************************************************************************************

V noci dočteno. Tedy, vy jste mi dal. Každá kapitola mě nutila pokračovat a bylo to místy brutální, ale jooo, takhle nějak si tehdejší dobu představuji. Parádní příběh. Denisa Šimíčková


Vzpomínky na život
Vzpomínky na život

*************************************************************************************

Zdá se, že se nám rodí skvělý nový autor historických fikcí, které jsou okořeněny „detektivní“ zápletkou. Autor má svůj vlastní styl, což je osvěžující. Už prolog dovede nalákat na další čtení a děj rozvíjený prostřednictvím jakéhosi vzpomínaní na události minulé je podaný velice zajímavě. Není to sice ojedinělý způsob rozvíjení textu v knize, ale tady mají zápisky hlavního protagonistu jinou podobu, než je zcela obvyklé. Zpočátku se může jevit průběh knihy místy až surový. Je však nutno vzít v úvahu dobu, v níž se odehrává, nebyla zrovna moc laskavá ani tolerantní či ohleduplná. Místy můžeme mít dojem, že pisatel jde za hranici beletrie a bez toho, aby to dělal „polopatisticky“ a vnucoval nám životní moudra a poučky, zabíhá až do freudovských témat zneužívání a násilí, které plodí – násilí. Tady naštěstí dochází k „prozření“, čili kniha má v sobě i náboj poučení skrze příběh, slzy, pot a krev.  

Autor se vyhýbá konkrétním reáliím, zasazení děje do přesné historické etapy, a tím pádem si víc uvolnil ruce pro popisy prostředí, používaných nástrojů, oděvů, stravy atd. a pro překvapivě spravedlivé prosazování středověkého práva. Na rozdíl od nepřekvapivě krutého chování „davu“.
Postava vyšetřujícího duchovního není objevná, máme tady například bratra Cadfaela, nebo seriálového anglického Grantchestera, otce Dowlinga, Browna či německého otce Brauna a další. Kněz v této knize je však odlišný od všech vyjmenovaných, takže se čtenář nemusí ani trošinku obávat kopírování jiných postav.
Vyústění události v závěru knihy se dalo tušit vzhledem k prologu, navzdory tomu zajisté uvolní čtenářovu tíseň a obavy o hlavního hrdinu, ke kterému si postupně vybuduje kladný vztah, i když nemá za sebou moc hrdinské či pozitivní činy. Bez nich by však kniha postrádala tu svou nenápadně a nevtíravě podanou výchovnou stránku i dějovou linku.
Ukončení knihy, i když není neuzavřené, právě naopak, dává prostor pro další pokračování, které si určitě každý, kdo ji přečte, rád počká. Já zajisté

Judita Peschlová

*************************************************************************************

Ahoj, na první dobrou jsem během několika hodin zhtnula tvou knížku Vzpomínky na život. Parádní počtení 👍 můžu někde najít i další knížky? Díky a pěkný večer, Andrea

*************************************************************************************

Mohu jedině doporučit, četla jsem od autora Vzpomínky i chronologicky a dějově předcházející Klášter a obě knížky jsou čtivé s napínavým dějem a hezkou zápletkou.Už se těším na další díl.

*************************************************************************************

Přečteno na jeden zátah. Děj tě nutí číst pořád dál. Díky!

*************************************************************************************

Naprosto skvěle napsáno. Od textu se nedá do poslední stránky odtrhnout!!! BRAVO

Drahý čtenáři,  z každého prodaného výtisku posílám 20% na podoru napadené Ukrajině. Díky, že pomáháš v boji za svobodu proti agresorovi. Podporovat můzete i vy např na www.aktualneoukrajine.com